Εκδήλωση Career Development από Google Developer Student Club University of Macedonia
08 Δεκεμβρίου 2023
gdsc.jpg
Την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου, στις 5μμ στην αίθουσα 10, θα πραγματοποιηθεί ομιλία με τίτλο «Google Communities & Brand name. Ο τέλειος συνδυασμός». Προσκεκλημένος ομιλητής είναι ο κος Ηλίας Παπαχρήστος, Global Community Manager, C2C, The Google Cloud Customer Community.

Μερικές πληροφορίες σχετικά με την ομιλία:
Τα Communities είναι διαδικτυακές ή φυσικές ομάδες ανθρώπων που μοιράζονται κοινά ενδιαφέροντα ή στόχους. Η συμμετοχή σε ένα Community μπορεί να προσφέρει πολλά οφέλη, όπως:

- Μαθήματα & Γνώσεις
- Συνδεσιμότητα
- Ευκαιρίες

Το brand name είναι η συνολική εικόνα που δημιουργεί κάποιος/α για τον εαυτό του/της. Αποτελείται από τα χαρακτηριστικά, τις δεξιότητες, τις ικανότητες και τις εμπειρίες του/της.
Ένα ισχυρό brand name μπορεί να βοηθήσει έναν άνθρωπο να βρει την δουλειά των ονείρων του/της με διάφορους τρόπους.
Η σημερινή ομιλία θα εστιάσει στον τρόπο που η ενεργή συμμετοχή σε Communities και το brand name μπορούν να βοηθήσουν έναν άνθρωπο να βρει την δουλειά των ονείρων του/της.

Πληροφορίες εκδήλωσης:
ΠΟΤΕ: Κυριακή 10/12 στις 5μμ